+420 224 805 221
Tuto dovolenou si právě prohlíží 10 cestovatelé.

PLAVBA PO NILU S NÁVŠTĚVOU PYRAMID V GÍZE A EGYPTSKÉHO MUZEA *****

03. 04. 2024 - 10. 04. 2024
Praha
Dle Programu

Fotografie

Program zájezdu

1. den: Přílet, ubytování:
Do Hurghady přilétáme ve večerních hodinách. Zde na nás již bude čekat náš delegát, který nás přivítá a my se vydáme transferem do našeho hotelu v Hurghadě. Po ubytování se uložíme ke spánku a odpočinku.
Přenocování v min. 5* hotelu v letovisku Hurghada.

2. den: Nalodění, Luxor, chrám Karnak:
Dnešní den zahájíme již v brzkých ranních hodinách , jelikož se budeme přesouvat z hotelu na naší loď. Vydáme se do Luxoru a nalodíme se na komfortně vybavenou výletní loď. Tímto okamžikem naše plavba po Nilu začíná a v průběhu dne spatříme chrámy na východním břehu Luxoru a samozřejmě navštívíme i ty nejznámější, a to Luxorský chrám a chrám Karnak.
Přenocování v. 5* výletní lodi.

3. den: Údolí králů/královen, chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, alabastrová dílna:
Dnešní den zahájíme snídaní a vyplavíme se na západní břeh Nilu, jelikož před námi bude jeden z vrcholů naší plavby. Nejprve se vydáme do údolí králů nebo královen, kde budeme mít možnost vidět hrobky faraonů a dozajista zde na nás dýchne starodávna atmosféra. Pokračovat budeme k chrámu královny Hatšepsut, který ve svých kresbách připomíná její slavné poselství do Somálska. Chrám je velmi zachovalý, neboť je poměrně mladý. Je zasazen do skály a přichází se k němu po širokém schodišti. Následně se vypravíme směrem k Memnonovým kolosům. Jedná se o dvě sochy velkých rozměrů, které od roku 1350 př. n. l. stojí před thébskou nekropolí na západním břehu řeky Nil - západně od nového města. Sochy zpodobňující egyptského faraona Amenhotepa III., který vládl ve staroegyptské 18. dynastii. Chybět dnes nebude ani návštěva alabastrové dílny, kde budete mít možnost zakoupit si suvenýr. Po návratu na naší loď si dáme oběd a poplujeme do města Edfu. Dozajista budeme mít možnost si odpoledne dopřát zábavu a odpočinek. Přenocování v. 5* výletní lodi..

4. den: Chrám Edfu, chrám Kom Ombo:
Po snídani se vydáme k chrámu, který nese stejné jméno jako město, v kterém se nachazíme. Jedná se tedy o chrám Edfu. Město Edfu bylo v řecko-římských dobách známé jako Apollonopolis Magna, protože bůh Hór byl ztotožněn s Apollonem. Chrám, věnovaný bohu Horovi, byl postaven v Ptolemaiovském období, mezi léty 237 až 57 př. n. l a jedná se o jedna z nejlépe zachovaných svatyní v Egyptě.
Po návštěvě chrámu vyplujeme do města Kom Ombo. V průběhu opět budeme mít možnost si dopřát odpočinek a pozorovat malebnou krajinu kolem nás. V městě následně zakotvíme a vydáme se do stejnojmenného chrámu. Jedná se o staroegyptský chrámovým komplex, který se nachází na východním břehu Nilu v Horním Egyptě. Současná podoba chrámu pochází převážně z Ptolemaiovského období, menší části byly dostavěny později za nadvlády Římanů. Zasvěcený byl dvěma bohům. Harverovi se sokolí hlavou (ve starším období známý jako Hor) a krokodýlímu bohovi Sobekovi. Právě kvůli tomuto dvojímu zasvěcení je chrám často nazýván „chrámem dvojitým“. Po prohlídce se nalodíme a vyplujeme do Asuánu.
Přenocování v. 5* výletní lodi.

5. den: Chrám Abú Simbel (extra) / Návštěva nubijské vesnice (balíček „Comfort package“):
Na výběr dnes máme buď výlet do chrámu Abu Simbel nebo se můžeme podívat do nubijské vesnice.
- Chrám Abú Simbel je monumentální dílo starověku, které patří mezi jednu z mnoha egyptských pamětihodností, která denně láká davy turistů z celého světa a všechny zvídavé zájemce o tajuplnou egyptskou historii. Budeme mít možnost obdivovat gigantické sochy a další stavební skvosty, které jsou vytesané do skály. Chrámový komplex Abú Simbel obsahuje vlastně chrámy dva. Větší chrám je zasvěcen slunečním bohům Horního a Dolního Egypta Amon-Reovi a Re-Horakhteovi a uctíván zde byl také stavitel chrámu Ramesse II., menší chrám nechal faraon postavit své manželce Nefertari, zasvěcen byl Hathor.
- Při návštěvě nubijské vesnice budeme mít možnost se seznámit se zvyky a tradicemi místních obyvatel. Do vesnice pojedeme lodí přes přírodní a chráněné rezervace Nilu. Jakmile dorazíme do vesnice, tak se u jedné rodiny zastavíme, u které si dámě čaj a ochutnáme jejich pokrmy. Nachází se zde i tržiště s kořením a budeme mít možnost si dle libosti nějaké zakoupit. Dále se půjdeme podívat po městečku, navštívíme mešitu nebo jejich školu.
Přenocování v. 5* výletní lodi.

6. Vnitrostátní přelet z Asuánu do Káhiry a prohlídka káhirské pevnosti Citadel + Egyptského muzea:
Po příletu do Káhiry začneme náš poznávací program po Káhiře. Nejprve navštívíme Káhirskou pevnost (Cairo Citadel) - středověké opevnění z islámské éry v Káhiře v Egyptě, postavené Salahem ad-Dinem, od 13. do 19. století byla tato pevnost sídlem vlády v Egyptě a sídlem jeho vládců téměř 700 let. Poté se přesuneme k pokladům věhlasného egyptského muzea, v němž se nachází více než 120 000 artefaktů, uchovává neuvěřitelné exponáty vykreslující slavné časy starověkého Egypta. Mumie, sarkofágy, keramika, klenoty a samozřejmě poklady krále Tutanchamona. Posmrtná maska chlapeckého krále objevená v jeho hrobce byla vyrobena z ryzího zlata a bývá označována za nejkrásnější předmět, jaký kdy byl vyroben člověkem.
Přenocování v min. 4* hotelu v Káhiře, snídaně, večeře

7. den: Káhira, pyramidy v Gíze, Sfinga:
Po dobré snídani bude dnes náš bohatý program pokračovat návštěvou pyramid a sfingy. Navštívíte jeden ze sedmi divů světa! Průvodce vás zavede do 5000leté nekropole v Gíze. Postavte se na úpatí Velké pyramidy postavené pro Cheops, Chefren a Mykerinus a střežené Velkou sfingou. Každý, kdo navštíví Egypt, musí vidět pyramidy. Poté bude následovat přejezd do našeho hotelu v Hurghadě
Přenocování v min. 5* hotelu v Hurghádě, all inclusive

8. den: Odlet zpět do Prahy
Dnes naše dobrodružství bohužel končí a čeká nás transfer na letiště v Hurghadě a odlet zpět do Prahy.

Vybavení pokoje

hotel "no name" kategorie min. 5*(2 noci v Hurghadě 5* hotel, 4 noci na výletní lodi 5* kabina, 1 noc v Káhiře 4*-5* hotel)
- K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou standardně vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV. Většina pokojů i s balkonem nebo terasou.
- Výletní loď 5*: Recepce, restaurace, střešní bar, obchůdky, bazén s oddělenou částí pro děti, lehátka a slunečníky zdarma – Kajuta: koupelna se sprchou, WC, vysoušeč vlasů, telefon, TV, minibar –
- Hotel V Káhiře 4*, K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou standardně vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV.
- Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu do místa od delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky.

Stravování

ALL INCLUSIVE (hotel v HURGHADĚ), PLNÁ PENZE (na lodi, nápoje extra) + Polopenze v Káhiře

Poznámka

- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny.
- Směr plavby se může měnit ( Asuán – Luxor,Luxor –Asuán) v závislosti na dostupnosti lodí a na počasí.
- Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Zájezd není vhodný pro děti pod 6 let. Děti jsou na vyžádání u CK (od 6 let).
- Konkrétní jména hotelů jsou upřesněna na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrativní.
- Transfer na jednotlivé výlety a památky, vstupy do navštívených objektů a výklad průvodce během výletů není zahrnutý v ceně zájezdu. Transfery, vstupy a výklady průvodců jsou obsaženy v programovém balíčku.
- Cena nezahrnuje spropitné (doporučené spropitné je 25 USD / osoba) a cenu za lodní lístek ve výši 30 USD / osoba. 

Poznámky


Služby za poplatek

Možnost přiobjednat:
- Komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu a vč. poj. Covid za 1 190,- Kč / osoba / pobyt
- Cestovní vízum za 890,- Kč / osoba

Programový balíček „Comfort Package“ za 299 USD,- (platba na místě), který obsahuje:
- 2. den: Návštěva Luxorského chrámu a chrámu Karnak
- 3. den: Údolí králů nebo údolí královen, chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, alabastrová dílna
- 4. den: Chrám Edfu, chrám Kom Ombo
- 5. den: Návštěva nubijské vesnice s ochutnávkou, prohlídka vesnice a městečka
- 6. den: Program v Káhiře, Návštěva káhirské pevnosti Citadel + velkého egyptského muzea,
- 7. den: Návštěva jednoho ze sedmi divů světa: Návštěva pyramid, sfingy a nekropole v Gíze
- Transfer na jednotlivé výlety
- Odborný výklad česky hovořícího průvodce během všech výletů a prohlídek

Možnost dalších fakultativních výletů - EXTRA VÝLET nezahrnutý v programovém balíčku:
- 5. den: Chrám Abú Simbel za 150 USD

od 22 980Kč
03. 04. 2024 - 10. 04. 2024, Dle Programu
03. 04. 2024 - 10. 04. 2024, Dle Programu
Počet osob
Pro zadaný počet osob se vždy rezervuje jeden pokoj.
Cena zahrnuje
- Letenku Praha – Hurghada – Praha vč. 23kg odb. zavazadla a 8kg příručního zavazadla
- Vnitrostátní přelet ASUAN-KÁHIRA
- Veškeré transfery dle programu
- Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva
- Ubytování na 7 nocí / 8 dní dle programu 
- Uvedené stravování dle programu
- Služby česky hovořícího delegáta
- Povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
- Výlety dle programu, odborný výklad průvodce a transfery na jednotlivé výlety. Výlety si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta.
- Využití autobusu v rámci celodenních výletů
- Jídla během dne, která nejsou obsažena v jednotlivých výletech a programovém balíčku, nápoje během jídel
- Spropitné (doporučené spropitné je 25 USD / osoba)
- Komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu a vč. poj. Covid
- Cenu za lodní lístek, který je vystavován provozovatelem lodě vždy podle skutečného počtu osob vstupujících na palubu lodi za účelem plavby. Cena za lodní lístek je ve výši minimálně 30 USD. Cena za lodní lístek je hrazena v hotovosti před nástupem na palubu v USD.
- Cestovní vízum
Pořadatelem zájezdu je CK FlyDovolená
Proč vyrazit s FlyDovolenou?
Pojištění od ověřené společnosti SLAVIA
Nonstop zákaznická podpora
Výhodné parkování na letišti Praha.
Bezpečné pojištění, které slouží lidem
Máte otázku?
Nebojte se nám zavolat, rádi vám vyhovíme a pomůžeme vybrat tu správnou dovolenou snů.
+420 224 805 221