+420 224 805 221
Tuto dovolenou si právě prohlíží 8 cestovatelé.

PLAVBA PO STARODÁVNÝCH POKLADECH EGYPTA A RELAX V HURGHADĚ *****

11. 07. 2023 - 19. 07. 2023
Praha
Dle Programu

Fotografie

Program zájezdu

1. den: Přílet, ubytování
Přílet na letiště do Marsa Alam. Zde na nás již bude čekat náš delegát, který nás přivítá, a my se vydáme transferem do našeho hotelu, kde si uděláme krátkou info schůzku.
Přenocování v 5* hotelu v letovisku Marsa Alam (Hotel Three Corners fayrouz Plaza 5* nebo podobný 5* hotel).

2. den: Přesun do Asuánu a návštěva Chrámu Philae
Brzy ráno se vydáme do Asuanu, kam dorazíme kolem oběda. Po obědě na lodi se vydáme na návštěvu slavného chrámu Philae, který je nazýván „perlou Nilu“. Představuje jeden z nejznámějších chrámů starověkého Egypta a nalezneme jej poblíž města Asuán v jižním Egyptě ("Horní Egypt"). Název chrámu pochází od názvu ostrova, na němž původně ležel a odkud byl při stavbě nové asuánské přehrady přemístěn na nové místo. Tímto místem se stal Ostrov Agilkia. Chrámový komplex byl zasvěcen bohyni Eset a pochází z období vlády Ptolemaiovců (332 př. n. l. – 30 n. l.). Chrám byl významným poutním místem i náboženským centrem a po nástupu křesťanství se stal posledním místem, kde byl až do 6. století n. l. udržován tradiční kult. V roce 1979 byl chrám zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO a jedná se o jednu z nejnavštěvovanějších egyptských památek. Po prohlídce se nalodíme na komfortně vybavenou výletní loď. Tímto okamžikem naše plavba po Nilu začíná.
Přenocování v. 5* výletní lodi, plná penze.

3. den: Abu Simbel, chrám Kom Ombo
Po velmi brzké snídani se vydáme k Chrámu Abú Simbel (Extra). jedná se monumentální dílo starověku, které patří mezi jednu z mnoha egyptských pamětihodností, která denně láká davy turistů z celého světa a všechny zvídavé zájemce o tajuplnou egyptskou historii. Budeme mít možnost obdivovat gigantické sochy a další stavební skvosty, které jsou vytesané do skály. Chrámový komplex Abú Simbel obsahuje vlastně chrámy dva. Větší chrám je zasvěcen slunečním bohům Horního a Dolního Egypta Amon-Reovi a Re-Horakhteovi a uctíván zde byl také stavitel chrámu Ramesse II., menší chrám nechal faraon postavit své manželce Nefertari, zasvěcen byl Hathor.
Po návštěvě chrámu se naobědváme na lodi a vyplujeme do města Kom Ombo. V průběhu budeme mít možnost dopřát si odpočinek u odpoledního čaje a pozorovat malebnou krajinu kolem nás. Ve městě Kom Ombo následně zakotvíme a vydáme se do stejnojmenného chrámu. Jedná se o staroegyptský chrámovým komplex, který se nachází na východním břehu Nilu v Horním Egyptě. Současná podoba chrámu pochází převážně z Ptolemaiovského období, menší části byly dostavěny později za nadvlády Římanů. Zasvěcený byl dvěma bohům. Harverovi se sokolí hlavou (ve starším období známý jako Hor) a krokodýlímu bohovi Sobekovi. Právě kvůli tomuto dvojímu zasvěcení je chrám často nazýván „chrámem dvojitým“. Večer orientální show na lodi.
Přenocování v. 5* výletní lodi, plná penze.

4. den: Chrám Edfu,
Po snídani se vydáme k chrámu, který nese stejné jméno jako město, v kterém se nacházíme. Jedná se tedy o chrám Edfu. Město Edfu bylo v řecko-římských dobách známé jako Apollonopolis Magna, protože bůh Hór byl ztotožněn s Apollonem. Chrám, věnovaný bohu Horovi, byl postaven v Ptolemaiovském období, mezi léty 237 až 57 př. n. l a jedná se o jedna z nejlépe zachovaných svatyní v Egyptě. Po návštěvě chrámu vyplujeme přes Esnu směrem k městu Luxor. V průběhu opět budeme mít možnost si dopřát odpočinek a pozorovat malebnou krajinu kolem nás a později odpoledne ještě navštívíme východní pobřeží Nilu. Večer orientální show na lodi.
Přenocování v. 5* výletní lodi, plná penze

5. den: Luxor – Údolí Královen, chrám královny Hatšepsut a cesta z Luxoru do Hurghady
Po snídani se odubytujeme z naší lodi a vydáme se na prohlídku západního břehu. Nejprve se vydáme do údolí králů, kde budeme mít možnost vidět hrobky faraonů a dozajista zde na nás dýchne starodávna atmosféra. Pokračovat budeme k chrámu královny Hatšepsut, který ve svých kresbách připomíná její slavné poselství do Somálska. Chrám je velmi zachovalý, neboť je poměrně mladý. Je zasazen do skály a přichází se k němu po širokém schodišti. Poté naše cesta již povede autobusem, směrem k Hurghadě, kde se ubytujeme v našem hotelu, budeme mít možnost odpočinku, zábavy a užijeme si program all inclusive.
Přenocování v min. 5* hotelu v letovisku Hurghada s all inclusive

6. – 8. den: Relaxační pobyt v 5* hotelu v letovisku Hurghada
Po další 3 dny zůstaneme v luxusním 5* hotelu v letovisku Hurghada (příklad hotelu: HOTEL SEA STAR BEAU RIVAGE), kde můžeme relaxovat u bazénu nebo na pláži a po celou dobu si můžeme užívat program All Inclusive a další služby a zařízení hotelu.
Popis příkladového hotelu: Hotelový komplex je situovaný v okrajové části starého centra Hurghady - Dahar. Příjemný hotel s nadstandardními službami a možnostmi nákupů a zábavy se nachází přímo na pobřeží Rudého moře u krásného korálového útesu s vlastní písečnou pláží. Hotel je tvořen hlavní budovou a dvěma křídly. Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, směnárnou, lobby bar, italská ala carte restaurace, nová restaurace ala carte s názvem "Randevouz", kde se pokrmy chystají formou live cooking, plážová restaurace, kavárna, mini market, Wi-Fi připojení je k dispozici v celém hotelu pouze za poplatek (cca 20 USD/týden), pronájem trezorů na recepci, nepřetržitá lékařská služba (na zavolání a za poplatek), několik barů, diskotéka, bar a terasa s živou hudbou (pouze v letní sezóně). Součástí komplexu je velký venkovní bazén, další menší bazén (v případě nepříznivého počasí vyhřívaný), lehátka, slunečníky a osušky u bazénu lze využívat zdarma.
Přenocování v min. 5* hotelu v letovisku Hurghada s All Inclusive

9. den: Odlet zpět do Prahy
Dnes naše poznávání a odpočinek bohužel končí a čeká nás transfer na letiště v Hurghadě a let zpět do Prahy.

Vybavení pokoje

Hotel "no name" kategorie min. 5*(1 noc Marsa Alam, 4 noci v Hurghadě, 3 noci na výletní lodi)
- K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou standardně vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV. Většina pokojů i s balkonem nebo terasou.
- Výletní loď 5*: Recepce, restaurace, střešní bar, obchůdky, bazén s oddělenou částí pro děti, lehátka a slunečníky zdarma – Kajuta: koupelna se sprchou, WC, vysoušeč vlasů, telefon, TV, minibar -
- Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu do místa od delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky.

Stravování

ALL INCLUSIVE (hotely v HURGHADĚ a Marsa Alam), PLNÁ PENZE (na lodi, nápoje extra)

Poznámky

- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny. Pořadí výletů a jednotlivých dnů se může změnit.
- Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Zájezd není vhodný pro děti pod 6 let. Děti jsou na vyžádání u CK (od 6 let).
- Konkrétní jména hotelů jsou upřesněna na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrační.
- Transfer na jednotlivé výlety a památky, vstupy do navštívených objektů a výklad průvodce během výletů není zahrnutý v ceně zájezdu. Transfery, vstupy a výklady průvodců jsou obsaženy v programovém balíčku.

Služby za poplatek

Možnost přiobjednat:
- Komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu a vč. poj. Covid
- Cestovní vízum

Fakultativní služby (možnost přiobjednat na místě u delegáta):
Programový balíček „Comfort za 249 USD,- (platba na místě), který obsahuje:
- 2. den: Výlet chrám Philae
- 3. den: chrám Kom Ombo
- 4. den: Chrám Edfu
- 5. den: Luxor, Údolí Královen, chrám královny Hatšepsut
- Transfer na jednotlivé výlety
- Vstupy do navštívených objektů
- Odborný výklad česky hovořícího průvodce během všech výletů a prohlídek

Možnost dalších fakultativních výletů - EXTRA VÝLETY nezahrnuté v programovém balíčku:
2. den: Chrám Abú Simbel za 150 USD

od 21 980Kč
11. 07. 2023 - 19. 07. 2023, Dle Programu
11. 07. 2023 - 19. 07. 2023, Dle Programu
25. 07. 2023 - 02. 08. 2023, Dle Programu
08. 08. 2023 - 16. 08. 2023, Dle Programu
22. 08. 2023 - 30. 08. 2023, Dle Programu
12. 09. 2023 - 20. 09. 2023, Dle Programu
Počet osob
Pro zadaný počet osob se vždy rezervuje jeden pokoj.
Cena zahrnuje
- Letenku Praha – Marsa Alam - Hurghada – Praha vč. 23kg odb. zavazadla a 8kg příručního zavazadla
- Transfery mezi jednotlivými hotely a letišti
- Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva
- Ubytování na 8 nocí / 9 dní v min. 5* hotelech místní kategorizace dle programu (1 noc v Marsa Akam, 4 noci v Hurghadě, 3 noci na výletní lodi)
- Uvedené stravování dle programu (hotel ALL INCLUSIVE, výletní loď PLNÁ PENZE)
- Služby česky hovořícího delegáta
- Povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
- Výlety dle programu, odborný výklad průvodce a transfery na jednotlivé výlety. Výlety si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta.
- Využití autobusu v rámci celodenních výletů
- Jídla během dne, která nejsou obsažena v jednotlivých výletech a programovém balíčku, nápoje během jídel
- Spropitné (doporučená částka je 20 USD)
- Komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu a vč. poj. Covid
- Cenu za lodní lístek, který je vystavován provozovatelem lodě vždy podle skutečného počtu osob vstupujících na palubu lodi za účelem plavby. Cena za lodní lístek je ve výši minimálně 25 USD. Cena za lodní lístek je hrazena v hotovosti před nástupem na palubu v USD.
- Cestovní vízum
Pořadatelem zájezdu je CK FlyDovolená
Proč vyrazit s FlyDovolenou?
Pojištění od ověřené společnosti SLAVIA
Nonstop zákaznická podpora
Výhodné parkování na letišti Praha.
Bezpečné pojištění, které slouží lidem
Máte otázku?
Nebojte se nám zavolat, rádi vám vyhovíme a pomůžeme vybrat tu správnou dovolenou snů.
+420 224 805 221