+420 224 805 221
Tuto dovolenou si právě prohlíží 3 cestovatelé.

SETKÁNÍ S POUŠTÍ V MAROKU ***

28. 11. 2023 - 05. 12. 2023
Praha
Polopenze

Fotografie

Program zájezdu

1.den: Přílet
Po přivítaní na letišti bude následovat transfer do Vašeho hotelu v oblasti města Casablanca / Marrákeš. ubytování a informační schůzka s Vašim průvodcem. 
Přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Casablanca nebo Marrákeš.

2. den: Casablanca / Meknes
Dnes se vydáme na prohlídku největšího města marockého pobřeží – známé Casablanky (v případě, že je přílet v Marrákeši, nejdříve nás čeká cesta do Casablanky). Casablanca je největší město a přístav Maroka. Je zároveň nejdůležitější základnou Královského námořnictva Maroka. Zde budeme mít možnost vidět: elegantní bulváry francouzské koloniální čtvrti Nouvelle, náměstí Mohameda V, centrální tržiště, čtvrť Habbous, moderní rezidenční a pobřežní čtvrť Anfa, třídu Ain Diab a poté největší mešitu v Maroku - mešitu Hassana II (pohled zvenčí).  Poté opustíme Casablanku a přes město Rabat pokračujeme do královského města Meknes, které bylo vybudováno za vlády Moulay Ismaila. Meknes je známo jako město stovek minaretů a je také zařazeno na seznamu kulturního dědictví UNESCO.  Prohlídneme si nejzajímavější památky starého města.  Odpoledne si prohlídneme zachovalou městskou bránu Bab El Mansour, která je architektonicky nejhodnotnější v Meknesu, mauzoleum vládce Moulaye Ismaila a náměstí El Hedhim. V průběhu prohlídky města, krátká pauza na oběd (v ceně výletu) a nakonec transfer do dalšího hotelu a ubytování.  
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Meknes.

3. den: Meknes  / Midelt / Erfoud
Po snídani nás bude čekat další výlet, a to do pouštního města Erfoud ve východním Maroku. Vydáme se na delší cestu přes pohoří Atlas jeho cedrovými lesy, mineme zdejší lyžařské středisko Ifrane, které má přezdívku „malé Švýcarsko“ a také městečko Azrou, známe pro vývoz zemědělských produktů a ručních výrobků. Dále pokračujeme přes Errachidii a údolí Ziz, které je bohaté na palmu datlovou a také se zde každoročně koná datlový festival. Město Erfoud představuje pomyslnou bránu do pouště. Bylo vybudováno Francouzi jako administrativní centrum ve 30. letech minulého století podél řeky Ziz. Erfoud je charakteristický svými budovami z červené hlíny.  Město slouží také jako dobrá základna pro cesty do skutečné Sahary, k mnohasetmetrovým dunám u nedaleké vesnice Merzouga.
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Erfoud.

4. den: Erfoud  / Tinghir / Ouarzazate
Dnes nás čeká přejezd do města Rissani. V tomto unikátním městě poznáme tradiční kulturu a způsob žití místních obyvatel, kteří jsou tvořeni zejména tradičními pouštními obyvateli. Rozlišíte je jednoduše díky jejich specifickému a pestrému odívání. Dá se říci, že v Rissani shlédneme typické Maroko. V celém městě je taktéž architektura typicky marocká, některé památky jsou dokonce z raného období země a jsou překrásně a pestře zdobeny. Navštívíme zde pevnost ze 17. století a  pozůstatky ruin  Ksar Abar. Poté budeme pokračovat do opevněného města Tinerhir (nebo také Tinghir, či arabsky Tamazight), které leží ve výšce 1342 metry nad mořem. Cestou navštívíme kouzelnou soutěsku Todra, která se nachází ve východní části pohoří Atlas. Tvoří ji masivní puklina v náhorní plošině, kudy protéká křišťálově čistá řeka Todra. V délce 40 kilometrů se zařezává do skalnatého území. V nejužším místě soutěsky se stěny kaňonu tyčí až do výše 300 metrů. Poté pokračujeme do kaňonu Dades, kde se každoročně koná festival růží. Poté nás čeká ubytování v dalším hotelu.
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu v Ouarzazate.

5. den: Ouarzazate – Marrákeš (230Km)
Po snídani nás čeká návštěva města pouštního města Ouarzazate. Toto město s těžce vyslovitelným názvem, jenž je odvozen z jazyka Tashelhit, tedy z berberského nářečí místních obyvatel, a v překladu znamená něco jako „místo bez hluku“, bývá také označováno jako Brána Sahary nebo marocký Hollywood. Atrakcí města je pěkně zdobená kasba (pevnost) Taourirt se starým palácem a starou židovskou čtvrtí na východní straně města. Poté pokračujeme do starobylé vesničky Ait Ben, která je pro svoji ucelenost a stupeň zachovalosti zapsána v dědictví UNESCO. Odpoledne se pak přes vydáme na cestu do Marrákeše přes impozantní průsmyk Tichka, který nabízí nádherné výhledy na okolní údolí. Poté ubytování v dalším hotelu.
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Marrakéš.

6. den: Essaouira a večeř Marocká noc (oba extra):
Dnes navštívíme malebné rybářské městečko Essaouira, které je rovněž zapsáno v dědictví UNESCO. Essaouira je kosmopolitní město, ve kterém se míchají kultury, náboženství i architektura z Evropy i Afriky. To můžeme nejlépe pozorovat v staré části města Medina, kterou navštívíme. Ačkoliv toto město leží na pobřeží, podíváme se i do pobřežní pevnosti Skala de la Vile, odkud se nám naskytnou krásné výhledy na přístav i oceán. Oblast Essaouiry je rovněž známa výrobou arganového oleje, proto se během cesty zastavíme v manufaktuře, kde můžeme vidět tradiční způsob výroby tohoto produktu. Na závěr se ve večerních hodinách můžeme těšit na spektakulární show plnou typické marocké hudby a tance (výlet je extra a v ceně je marocká večeře a 2 nápoje dle výběru na osobu).
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Marrakéš.

7. den Marrákeš:
Po snídani se vypravíme na prohlídku Marrákeše, během které navštívíme nejpopulárnější historické památky města. První zastávkou bude mešita Koutoubia, která má 77 m vysoký pískovcový minaret. Jedná se o nejslavnější sakrální stavbu z doby říše Almohádovců, jejíž základní kámen byl položen již roku 1158. Jako další nás čeká prohlídka paláce Bahia (fakultativně, za příplatek) s nádhernou štukovou výzdobou a cedrovými dřevořezbami, kde se mimo jiné nachází i známé Saadské hrobky. Poté si vychutnáme odpočinek v krásných zahradách Agdal (fakultativně, za příplatek), které jsou plné citrusů, fíků, meruněk, granátového jablka a olivovníků. Následuje oběd  (oběd je zahrnutý v ceně výletu).  Odpoledne se vydáme do staré čtvrti -  Medina, budeme procházet bludištěm uliček a malých náměstíček až na centrální náměstí Jemaa el-Fnaa, kde se nachází světoznámé tržiště. Každý den odpoledne se celé náměstí zaplní lidovými umělci (akrobaté, kejklíři, zaklínači hadů, žongléři…) a z otevřených stánků se line vůně čerstvě připravovaného jídla a my si tak můžeme vychutnat působivou atmosféru tohoto místa. Naší poslední návštěvou budou specializované obchody se zlatem, šperky a s koženou módou (možnost výhodných nákupů).
Večeře a přenocování v min. 3* hotelu v oblasti Marrákeš.

8. den: Odlet zpět do Prahy

Dnes nás čeká transfer na letiště a let zpět do Prahy.

Poznámka - termín KVĚTEN 2023: V květnovém termínu je odlet z Prahy ve večerních hodinách s plánovaným příletem do Casablanky až následující den. Po info schůzce následuje 2. den prohlídka města Casablanka a ubytování na hotelu, poté odpočinek.
3. den následujeme program přesunem do Meknesu s prohlídkou tohoto města v návaznosti na další program až po 8. den, kdy je plánována prohlídka Marrákeše.
9. den bude dle zájmu nabídnutý extra výlet + přesun zpátky do Casablanky, odlet do Prahy je plánován až ve večerních hodinách s příletem do Prahy až 10. den ráno.

Vybavení hotelu

Ubytování je zajištěno v hotelech kategorie min. 3* dle programu (počet nocí v jednotlivých hotelech se může lišit). Názvy hotelů jsou upřesněny na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrační. Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu do místa od delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky.

Vybavení pokoje

K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV, klimatizací, minibarem (za poplatek) a trezorem (možnost poplat

Stravování

POLOPENZE: snídaně formou bufetu, večeře formou bufetu nebo servírovaná večeře. U večeře se nápoje hradí extra.

Poznámky

- Cena nezahrnuje místní pobytovou taxu: 30 € / osoba / pobyt splatnou na místě u delegáta
- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny. Poradí výletů dle jednotlivých dnů může být přehozeno, případně program může být realizován zrcadlově (podle příletového místa).
- Podmínkou konání programu je požadovaný minimální počet účastníků.
- Konkrétní jména hotelů jsou upřesněna na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrativní. U poznávacích zájezdů nelze uplatnit speciální požadavky klientů.
- Výlety dle programu, odborný výklad průvodce a transfery na jednotlivé výlety nejsou v ceně zájezdu. Výlety si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta formou programového balíčku.
- Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Děti jsou na vyžádání u CK.
- Klienti mohou vycestovat pouze s cestovním pasem platným ještě 3 měsíců po návratu z krajiny.

Služby za poplatek

- Komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu od SLAVIA poj. za 1 190,- Kč / os. / pobyt
- Fakultativní příplatky, programový balíček a služby (možnost dokoupení u delegátů na místě)

Zvýhodněný balíček výletů: za 299,- EUR,- Eur, který obsahuje:
- Výlet Casablanca + Rabat vč. oběda
- Výlet Meknes, Midelt, Erfoud vč. oběda
- Výlet Rissani, Tingir, Todra vč. oběda
- Výlet Ouarzazate, Ait Ben vč. oběda
- Výlet Marrákeš vč. oběda
- Vstupy do navštívených objektů a památek (některé památky jsou extra)
- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek
- Transfer na jednotlivé výlety

Výlety extra (6. den):
- Výlet Essaouira (poslední den, bez oběda): 75,- € / osoba
- Marocká noc s večeří a 2 nápoji v ceně: 80,- € / osoba

od 23 980Kč
28. 11. 2023 - 05. 12. 2023, Polopenze
28. 11. 2023 - 05. 12. 2023, Polopenze
26. 03. 2024 - 02. 04. 2024, Polopenze
21. 05. 2024 - 28. 05. 2024, Polopenze
Počet osob
Pro zadaný počet osob se vždy rezervuje jeden pokoj.
Cena zahrnuje
- Letenku Praha – Maroko – Praha (let může být operován s přestupem)
- Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva
- Transfery letiště – hotel – letiště a transfery mezi jednotlivými hotely
- Ubytování na 7 nocí / 8 dní v min. 3* hotelu místní kategorizace dle programu
- Polopenzi (snídaně a večeře)
- Služby českého delegáta
- Povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
- Místní pobytovou taxu: 30 € / osoba / pobyt splatnou na místě u delegáta
- Výlety (včetně programu, vstupů, transferů k památkám, uvedeného jídla a výkladů průvodců) nejsou zahrnuty v základní ceně zájezdu. Výlety si lze zakoupit ve formě balíčku na místě u delegáta.
- Spropitné (doporučené spropitné 20 € / osoba / pobyt)
- Nápoje během jídel
- Komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu
Pořadatelem zájezdu je CK FlyDovolená
Proč vyrazit s FlyDovolenou?
Pojištění od ověřené společnosti SLAVIA
Nonstop zákaznická podpora
Výhodné parkování na letišti Praha.
Bezpečné pojištění, které slouží lidem
Máte otázku?
Nebojte se nám zavolat, rádi vám vyhovíme a pomůžeme vybrat tu správnou dovolenou snů.
+420 224 805 221