+420 224 805 221
Tuto dovolenou si právě prohlíží 1 cestovatelé.

OKRUH KRÁLOVSKÝMI MĚSTY MAROKA ****

17. 10. 2024 - 24. 10. 2024
Praha
Polopenze

Fotografie

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy a Přílet do Maroka
Přílet do Marrákeše/Casablanky. Po přivítaní na letišti bude následovat transfer do Vašeho hotelu v oblasti města Marrákeš nebo Casablanka, ubytování a informační schůzka s Vašim průvodcem. 
Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Marrákeš nebo Casablanka.

2. den: Marrákeš – Beni-Mellal – Fez
Dnešní den po snídani se vydáme na cestu podél úpatí pohoří Atlas směrem do jednoho z nejhezčích měst v zemi, do Fezu.  Cestou se můžeme kochat výhledy na krásnou marockou krajinu, její pohoří i údolí.  V průběhu cesty si uděláme pauzu na oběd (oběd je zahrnutý v ceně výletu). Po obědě nás čeká krátká procházka krásnými zahradami Beni-Mellal, kde se nám naskytne i moc hezká vyhlídka na místní pevnost. Přes vnitrozemí pokračujeme dále do Fezu, kam dorazíme v podvečer a ubytujeme se v dalším hotelu.
Večeře a přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Fezu.

3. den: Fez
Dnes nás čeká celodenní výlet fascinujícím městem Fez. Město Fez bylo založeno v 9. století a je domovem nejstarší univerzity na světě. Celé město vč. jeho nejstarší části – Medina Fez el Bali je zapsáno ve světovém dědictví UNESCO. Vydáme se na objevování spletitého labyrintu uliček Mediny, prohlídneme si zde mozaikovou kašnu Nejjarine a nejznámější svatyni v zemi, kde je uložená hrobka vládce Moulay Idriss II. Následuje pauza na oběd (oběd je zahrnutý v ceně dnešního výletu). Poté budeme pokračovat úzkými uličkami, které vedou židovskou čtvrtí Mellah až na předměstí, kde budeme mít možnost vidět Královský palác. Z opevnění paláce se nám naskytne neopakovatelný výhled na celé město. Poté návrat do hotelu.
Večeře a přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Fez.

4. den: Meknez
Ráno se vydáme do dalšího města Meknez - bývalého královského města za vlády Moulay Ismaila, který toto město vybudoval. Meknez je známo jako město stovek minaretů a je také zařazeno na seznamu kulturního dědictví UNESCO.  Nejdříve navštívíme typický marocký trh s koberci s možnosti nákupů.
Odpoledne si prohlídneme zachovalou městskou bránu Bab Mansour, která je architektonicky nejhodnotnější v Meknesu, mauzoleum vládce Moulaye Ismaila a náměstí El Hedhim. V průběhu prohlídky města, krátká pauza na oběd (v ceně výletu) a nakonec transfer do dalšího hotelu a ubytování.  
Večeře a přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Meknez.

5. den: Cesta do Rabatu + prohlídka Rabatu + prohlídka Casablanky
Dnes se přesuneme do hlavního města krajiny, do Rabatu. Během prohlídky města uvidíme královský palác, mauzoleum Mohammeda V, antické ruiny Chellah a Hassanovu věž.  Později se projdeme uličkami středověké pevnosti Kasbah of Udayas a prozkoumáme její slavné zahrady. Během prohlídky města pauza na oběd (oběd v ceně výletu). Odpoledne pokračujeme do největšího města marockého pobřeží, do známé Casablanky. Casablanca je největší město a přístav Maroka. Je zároveň nejdůležitější základnou Královského námořnictva Maroka. Zde budeme mít možnost vidět: elegantní bulváry francouzské koloniální čtvrti Nouvelle, náměstí Mohameda V, centrální tržiště, čtvrť Habbous, moderní rezidenční a pobřežní čtvrť Anfa, třídu Ain Diab a poté největší mešitu v Maroku - mešitu Hassana II (pohled zvenčí). Poté přesun do hotelu a ubytování.
Večeře a přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Casablanka.

6. den: Cesta do Marrákeše a prohlídka města
Po snídani opustíme hotel, vydáme se na cestu do nejhezčího města země, do Marrákeše. Po obědě se vypravíme na prohlídku tohoto města, během které navštívíme nejpopulárnější historické památky města. První zastávkou bude mešita Koutoubia, která má 77 m vysoký pískovcový minaret. Jedná se o nejslavnější sakrální stavbu z doby říše Almohádovců, jejíž základní kámen byl položen již roku 1158. Jako další nás čeká prohlídka paláce Bahia s nádhernou štukovou výzdobou a cedrovými dřevořezbami, kde se mimo jiné nachází i známé Saadské hrobky. Poté si vychutnáme odpočinek v krásných zahradách Agdal, které jsou plné citrusů, fíků, meruněk, granátového jablka a olivovníků. Následuje oběd (oběd je zahrnutý v ceně výletu).  Odpoledne se vydáme do staré čtvrti -  Medina, budeme procházet bludištěm uliček a malých náměstíček až na centrální náměstí Jemaa el-Fnaa, kde se nachází světoznámé tržiště. Každý den odpoledne se celé náměstí zaplní lidovými umělci (akrobaté, kejklíři, zaklínači hadů, žongléři…) a z otevřených stánků se line vůně čerstvě připravovaného jídla a my si tak můžeme vychutnat působivou atmosféru tohoto místa. Naší poslední návštěvou budou specializované obchody se zlatem, šperky a s koženou módou (možnost výhodných nákupů). Následuje transfer a ubytování v dalším hotelu v Marrakéši.  
Večeře a přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Marrákeš.

7. den: Essaouira a večeř Marocká noc (oba extra)
Dnes navštívíme malebné rybářské městečko Essaouira, které je rovněž zapsáno v dědictví UNESCO. Essaouira je kosmopolitní město, ve kterém se míchají kultury, náboženství i architektura z Evropy i Afriky. To můžeme nejlépe pozorovat v staré části města Medina, kterou navštívíme.  Ačkoliv toto město leží na pobřeží, podíváme se i do pobřežní pevnosti Skala de la Vile, odkud se nám naskytnou krásné výhledy na přístav i oceán. Oblast Essaouiry je rovněž známa výrobou arganového oleje, proto se během cesty zastavíme v manufaktuře, kde můžeme vidět tradiční způsob výroby tohoto produktu. Na závěr se ve večerních hodinách můžeme těšit na spektakulární show plnou typické marocké hudby a tance (výlet je extra a v ceně je marocká večeře a 2 nápoje dle výběru na osobu).
Večeře a přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Marrákeš.

8. den (v případě dubnového termínu 9. den): Odlet zpět do Prahy

Dnes nás čeká transfer na letiště v Marrákeši nebo Casablance a let zpět do Prahy.

Vybavení hotelu

Ubytování je zajištěno v hotelech kategorie 4* dle programu (počty nocí v jednotlivých hotelech se mohou lišit). Názvy hotelů jsou upřesněny na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrační.Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu do místa od delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky.

Vybavení pokoje

K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV, klimatizací, minibarem (za poplatek) a trezorem (možnost poplatku).

Stravování

POLOPENZE: snídaně formou bufetu, večeře formou bufetu nebo servírovaná večeře. U večeře se nápoje hradí extra.

Poznámky

- Cena nezahrnuje místní pobytovou taxu: 30 € / osoba / pobyt splatnou na místě u delegáta
- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny. Poradí výletů dle jednotlivých dnů může být přehozeno, případně program může být realizován zrcadlově (podle příletového místa).
- Konkrétní jména hotelů jsou upřesněna na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrativní.
- Výlety dle programu, odborný výklad průvodce a transfery na jednotlivé výlety. Výlety si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta formou programového balíčku.
- Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Děti jsou na vyžádání u CK.
- Klienti mohou vycestovat pouze s cestovním pasem platným ještě 3 měsíců po návratu z krajiny.

Služby za poplatek

- Komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu od SLAVIA poj. za 1 190,- Kč / osoba / pobyt.
- Fakultativní příplatky, programový balíček a služby (možnost dokoupení u delegátů na místě)

Zvýhodněný balíček výletů: za 269,- EUR,- Eur, který obsahuje:
- Výlet Casablanca + Rabat vč. oběda
- Výlet Fez vč. oběda
- Výlet Meknez vč. oběda
- Výlet Meknez – Beni-Mellal – Marrákeš vč. oběda
- Výlet Marrákeš vč. oběda
- Všechny vstupy do navštívených objektů a památek
- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek
- Transfer na jednotlivé výlety

Výlety extra (poslední den):
- Výlet Essaouira (poslední den, bez oběda): 75,- € / osoba
- Marocká noc s večeří a 2 nápoji v ceně: 80,- € / osoba

od 20 980Kč
17. 10. 2024 - 24. 10. 2024, Polopenze
17. 10. 2024 - 24. 10. 2024, Polopenze
Počet osob
Pro zadaný počet osob se vždy rezervuje jeden pokoj.
Cena zahrnuje
- Letenku Praha – Maroko – Praha (let může být operován s přestupem)
- Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva
- Transfery letiště – hotel – letiště a transfery mezi jednotlivými hotely
- Ubytování na 7 nocí / 8 dní v min. 4* hotelu místní kategorizace dle programu
- Polopenzi (snídaně a večeře)
- Služby českého delegáta
- Povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
- Místní pobytovou taxu: 30 € / osoba / pobyt splatnou na místě u delegáta
- Výlety (včetně programu, vstupů, transferů k památkám, uvedeného jídla a výkladů průvodců) nejsou zahrnuty v základní ceně zájezdu. Výlety si lze zakoupit ve formě balíčku na místě u delegáta.
- Spropitné (doporučená výše je cca 15 € na osobu a pobyt)
- Nápoje během jídel
- Komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu
Pořadatelem zájezdu je CK FlyDovolená
Proč vyrazit s FlyDovolenou?
Pojištění od ověřené společnosti SLAVIA
Nonstop zákaznická podpora
Výhodné parkování na letišti Praha.
Bezpečné pojištění, které slouží lidem
Máte otázku?
Nebojte se nám zavolat, rádi vám vyhovíme a pomůžeme vybrat tu správnou dovolenou snů.
+420 224 805 221